Szukaj

Kalendarz

Skóra latem

    Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
    Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Daily Archives: Luty 15, 2013

Zapewne książki o cellulicie sprzedają się mizernie. Nikt specjalnie nie wierzy w te dumne teksty zamieszczane w tego typu literaturze nie są one wszak poparte solidna wiedzą w zakresie tego schorzenia. Przyczyny cellulitu są powszechnie znane, ale na odpowiedź jak pozbyć się cellulitu nikt jeszcze nie znalazł idealnej odpowiedzi. Dlaczego? Nie jest to chyba póki co możliwe, bowiem każde ciało zupełnie inaczej reaguje na kwestie samej walki z cellulitem. Jedno wybierają sport i intensywne ćwiczenia, jeszcze inni wola poddać się operacji plastycznej. Są tacy, którzy wierzą że na pytanie jak pozbyć się cellulitu da się odpowiedzieć jedynie solidną dieta i kosmetykami ujędrniającymi ciało. W rzeczywistości każdy z tych sposobów może okazać się zarówno skuteczny, jak i nieefektywny. Zależy od podejścia, profesjonalizmu z jakim do zadania walki z cellulitem przystępujemy i wielu innych pomniejszych czynników mających ogromny wpływ na to zagadnienie.Książki o cellulicie zapewne będą nadal się pojawiały w księgarniach i bibliotekach. Ale póki co trudno sobie nawet wyobrazić sensowną lekturę w tym temacie. Dlatego też wiedzieć nam wszystkim należy, że jest to zagadnienie solidnie ciekawe, ale zagadnienie, w jakim jeszcze nikt dobrej lektury nie napisał. A co za tym idzie – wciąż nie ma idealnej odpowiedzi na pytanie jak pozbyć się cellulitu. Ale czekamy, kto wie… może niebawem się ktoś taki znajdzie?

Czy chirurg plastyczny ma wpływa na nasze zdrowie. Oczywiście, ze tak. Większość osób, które zdecydowały się na jakiekolwiek operacje powtarza jednogłośnie że tego rodzaju specjalista leczy duszę. Czy li to najważniejsze dla naszego dobrego samopoczucia. W naszym kraju , w ostatnich latach korzystanie z pomocy specjalistów stało się niemal modne. Kilkanaście lat temu, kobiety nie myślały o zmianie swojego wyglądu tak często, jak dziś. Może myślały- ale z powodu braku dostępności tego rodzaju usług, cierpiały w ukryciu, w zaciszu własnego mieszkania. Dzisiaj , to co kiedyś było w sferze marzeń , jest niemal na wyciągniecie ręki. Chirurdzy plastyczni zgodnie podkreślają, ze nie leczą pacjentów, nie ratują im życia ale poprawiają to, co stworzyła natura. Paleta zabiegów jest bardzo szeroka. Jak mówią niektórzy, każdy znajdzie w klinikach piękna cos dla siebie. Bo mało jest takich osób, które sa w 100 procentach zadowolone ze swojego wyglądu.

Sa tacy, którzy od lat cierpią z powodu odstających uszu, a zabieg korekty ich kształtu zmienia całe zycie pacjenta. Inni chcą zatrzymać czas i decydują się na lifting twarzy. Dzięki temu pozbywają się nadmiaru skóry, która czyni ich wygląd o kilka lat starszy. Kobiety cierpią z powodu małego biustu, drugie natomiast od lat chcą go zmniejszyć. Jak mówią świat nie jest sprawiedliwy, jedni maja za mało inni za dużo ciała. Z pomocą przychodzą więc chirurdzy plastyczni. Do tych najlepszych trzeba zapisywać się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Mimo iż zabiegi są w większości wypadków pełnopłatne, chętnych nie brakuje. Ale jak ktoś powiedział brak chorób, nie oznacza ze ktoś jest zdrowy. Niektórzy cierpią z powodu wyglądu i to jest ich choroba. Jedna operacja potrafi  zmienić bardzo dużo. człowiek, który całe zycie cierpiał na łysienie plackowate, będzie szczęśliwy jak nigdy dotąd po przeszczepie włosów. Krótki zabieg – nawet nie operacja – a w konsekwencji pacjent poczuje się szczęśliwy. A szczęście, jak mówią lekarze to samo zdrowie.