Szukaj

Kalendarz

Skóra latem

    Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
    Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Daily Archives: Luty 28, 2013

Jeśli pytamy o to, jak schudnąć, to najlepsza odpowiedź brzmi oczywiście: we dwoje. Jeśli odchudza się jedno z małżonków, można mieć wyrzuty sumienia, ale jednocześnie czeka nas zmierzenie się z wieloma pokusami, bo jako jedyne osoby w rodzinie będziemy sobie czegoś odmawiać. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem to, by zdecydować się na to, jak schudnąć, gdy chcą tego dwie osoby. Na pewno jest to znacznie łatwiejsze, ze względu na motywację. Gdy jedna osoba chce się poddać, druga może ją pozytywnie motywować i zmuszać do aktywności w tym zakresie. Wtedy nie będziemy musieli się codziennie zastanawiać nad tym, jak schudnąć, ale rzeczywiście skupimy się na realizowaniu tego ważnego planu. Jest to bardzo istotne, więc należy się zdecydować właśnie na takie rozwiązanie, a na pewno nie pożałujemy swoich postanowień. Poza tym każdy kto pyta, jak schudnąć, powinien zdać sobie sprawę z tego, że gdy robi się to wszystko we dwoje, mamy większą szansę na odczuwanie nie tylko nerwów i zniechęcenia, ale także przyjemności, która na pewno gdzieś tam się pojawi. W związku z tym trzeba się koniecznie zdecydować na takie skuteczne rozwiązania. Dzisiaj bardzo ważne jest, żeby zdecydować się na to, jak schudnąć we dwoje. Często obie osoby mają problem ze swoją nadwagą, więc warto ten stan wykorzystać do ważniejszych celów. Dzisiaj każdy powinien się zastanowić nad swoją sylwetką oraz nad tym, jak odpowiednio zadbać o swoje zdrowie i jak schudnąć w bardzo skuteczny sposób, gdyż tylko aktywne działanie przyniesie nam efekty.

Zapewne wiele jeszcze osób będzie zadawało sobie pytanie: jak pozbyć się cellulitu? Nie jest to temat łatwy tym bardziej, że coraz bardziej dolegliwość ta zaczyna dokuczać całym społeczeństwom. Wiemy doskonale, że jest to schorzenie stosunkowo trudne do wyleczenia, zarówno fizycznie, jak i w niektórych przypadkach psychicznie. Dlatego też nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na wcześniej zadane pytanie pod tytułem jak pozbyć się cellulitu.Jednym ze sposobów są podobno wszelkiego rodzaju diety, jakie mają skuteczne walczyć z owym cellulitem. Ale nie ma się co oszukiwać – wszystkie takie diety cud to na pewno o wiele za mało, by całkowicie wygrać z cellulitem. Wręcz odwrotnie, nie można zbytnio ufać wszystkim szarlatanom mówiącym, że jedzenie warzywek sprawi, że nagle z naszym organizmem zaczyna się dziać cuda i będziemy okazami zdrowia. Tak łatwo to nie ma. Dlatego też jeśli następnym razem ktoś nas zapyta, jak pozbyć się cellulitu to na pewno nie myślmy, że wspomniane propozycje diet zaczyna nam cokolwiek pomagać. No może trochę, ale na pewno nie jest to lekarstwo na tę przykrą dolegliwość.Jak pozbyć się cellulitu? Oczywiście metod można wymieniać wiele, ale najlepiej każdą metodę najpierw należy skonsultować z lekarzem, żeby nie popaść w jeszcze większe tarapaty. A to niestety się zdarza stosunkowo często. Nie ma tez absolutnie żadnego cienia wątpliwości co do faktu, że jest to zagadnienie, jakie jeszcze wielu osobom będzie spędzało sen z powiek.

Lekarze alarmują, ze zbyt często sięgamy po środki przeciwbólowe. Wpływ na to ma z cała pewnością ich dostępność. Leki bez recepty dostępne sa w każdym osiedlowym sklepiku, na każdej stacji benzynowej. Na każdym kroku jesteśmy również „atakowani” przez spoty reklamowe w mediach. Nie rzadko w drodze do pracy mijamy tez billboardy z reklama specyfików zwalczających ból. Kiedy otwieramy codzienna gazetę, bez trudu odnajdujemy kolejne promocje na coraz to większe opakowanie danego leku. Czytając kolorowy miesięcznik  z całostronicowych reklam uśmiechają się do nas cudownie uzdrowione kobiety, które dzięki jednej tabletce mogą nadal funkcjonować. Bez bólu oczywiście.

O ile tabletki zażywane w odpowiednich dawkach nikomu nie szkodzą, a naprawdę pomagają, o tyle przyjmowane regularnie mogą wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie. człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do medycznych specyfików. Lekarze alarmują również, że kiedy tłumimy ból tak naprawdę nie usuwamy jego przyczyny. Zdarzają się bowiem sytuacje, ze lekceważymy ból biorąc kolejna tabletkę. Kiedy mija, szybko zapominamy. I tak do następnego razu, kiedy znów ułatwiamy sobie zycie i łykamy środek przeciwbólowy. Tak być nie powinno. Ból to przecież ostrzeżenie ze strony naszego organizmu, ze coś niedobrego dzieje się w środku. Organizm broni się przed zapaleniem lub zmianami, które powodują zaburzenia w codziennym funkcjonowaniu. Tabletki przeciwbólowe maja właściwości zwalczania bólu – to prawda. Jednak powinniśmy przyjrzeć się temu głębiej. Być może ból jest coraz silniejszy, pojawia się coraz częściej. Być może jedna tabletka już nam nie pomaga. I dlatego łykamy 2 lub 3. Potem przychodzi uzależnienie. Wystarczy, ze pojawi się ból i od razu łykamy kilka pastylek bo mamy zakodowane ze jedna nie pomoże. Jeśli zauważysz uporczywy ból, który staje się bardzo kłopotliwy, lepiej skonsultuj się z lekarzem. Najważniejsze, by usunąć przyczynę. Dotyczy to wszystkich obszarów Twojego ciała. Nie tylko głowy i kręgosłupa.