Szukaj

Kalendarz

Skóra latem

    Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
    Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Daily Archives: Kwiecień 7, 2013

Czy sport wyczynowy pomaga w walce z cellulitem? Można podejmować tutaj wiele ciekawych rozmów, ale fakt faktem – zazwyczaj sportsmeni nie tyją z racji intensywności ćwiczeń i treningów. Skóra więc cały czas jest jedna i faktycznie cellulit w takich wypadkach jest bardzo rzadko spotykany. Niestety nie możemy dawać wiary w to, że nagle ćwicząc pozbędziemy się kłopotu. Na pewno na pytanie jak pozbyć się cellulitu nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, że sposobem jest intensywne uprawianie sportu. Bo niestety w wielu wypadkach się to nie sprawdza.Sam sport ma to do siebie, że jest pomocny w sprawach związanych ze zdrowiem. Ale oczywiście jest tutaj pewna zależność, bo inaczej te kwestie wyglądają kiedy mówi się o treningach od wczesnych lat dzieciństwa a inaczej w wieku czterdziestu lat, kiedy owy cellulit staje się bardziej dokuczliwy. W takim wypadku nie ma się co łudzić, kilka wypraw na aerobik czy do siłowni problemów nie rozwiązuje. Więc jak pozbyć się cellulitu? Nie ma na to złotego środka i chyba długo jeszcze nie będzie. Bo nawet zabiegi chirurgiczne nierzadko pociągają za sobą kolejne komplikacje, toteż nie ma się co dziwić, że niewielki odsetek osób faktycznie decyduje się na tego typu rozwiązanie.Ale chyba dzisiaj można się pokusić o stwierdzenie, że na pytanie jak pozbyć się cellulitu nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo też być niestety nie może. To problem zdecydowanie bardziej złożony, jakiego nie da się ot tak sobie rozkwilić. Nie ma też idealnego antidotum na tego typu dolegliwość.

Gdy już dowiemy się tego, jak schudnąć, trzeba się także zdecydować na pewne metody, dzięki którym możliwe będzie zdobycie doświadczenia w stosowaniu diet. Przede wszystkim najlepiej wybrać łagodne diety odchudzające, a najlepszym rozwiązaniem ze wszystkich jest po prostu zdrowa dieta. Jednak w tym drugim przypadku na efekty, trzeba będzie trochę dłużej poczekać, więc trzeba mieć to wszystko na uwadze. Dodatkowo należy koniecznie zdecydować się także na to, by zacząć aktywnie spędzać swój czas. Spacery i regularnie uprawiany sport to najlepsze rozwiązanie, by jeszcze bardziej stymulować swoje odchudzanie i wreszcie przekonać się jak schudnąć skutecznie i zyskać trwałe efekty. W związku z tym na pewno warto się zdecydować na takie rozwiązanie. Poza tym można także stymulować swoją skórę, by tkanka tłuszczowa zmieniła się w jędrne i niezwykle atrakcyjne ciało. Dzisiaj istnieje wiele sposobów na to, jak schudnąć, w związku z czym trzeba się koniecznie zdecydować na ich połączenie, jeśli chcemy uzyskać najlepsze efekty. Dzięki temu będziemy mogli wiele zyskać, a nasze ciało zacznie się zupełnie inaczej zachowywać, co także jest bardzo istotne. Poza tym, gdy już poznamy różne sposoby na to, jak schudnąć, trzeba umieć je połączyć. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy dieta nie wyklucza aktywności fizycznej, gdyż czasami właśnie tak się zdarza. Trzeba mieć zatem na uwadze te wszystkie elementy, a gdy je prawidłowo połączymy, na pewno dowiemy się, jak schudnąć i cieszyć się atrakcyjną sylwetką.

Góry maja to do siebie, że czas spędzony w nich jest zawsze czasem aktywnym. To totalne przeciwieństwo dla morza, bowiem tam nie da się ukryć – leżymy tylko na ręczniku wygrzewając się w promieniach słonecznych. Kilak chwil moczenia się w wodzie na pewno świata nie zmienia. A biodra… nabierają tkanki tłuszczowej. Jak z tym walczyć? Jak spalić tłuszcz na biodrach? No właśnie – okazuje się, że same wakacje i zamiłowanie do górskich wędrówek może się tutaj bardzo przydać. Raz na jakiś czas warto wybrać się na kilka dni na górskie szlaki, by sprawić sporo potu podczas wspinania się na szczyty. Dzięki temu uda się osiągnąć pewien cel, jaki trudny będzie do spełnienia podczas codzienności miejskiej, tam bowiem trudno o tego typu aktywować. A przecież inaczej, jak aktywnością ruchowa nie da się odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, jak spalić tłuszcz na biodrach.Są tacy, korzy sport i aktywność spychają na plan dalszy i wolą się katować różnego rodzaju dietami. Ale to do niczego dobrego nie prowadzi. Bo trzeba nam wszystkim wiedzieć, że diety mają swoje skutki uboczne. Jeszcze więcej takich maja rożnego rodzaju suplementy diety, między innymi spalacze tłuszczu. Dlatego też wracając do tego, jak spalić tłuszcz na biodrach, na pewno warto zatrzymać się przy górskich wczasach. Bo górskie szlaki to naturalne pomoc w dziedzinie walki z otyłością, a i wrażeń co nie miara. Tutaj trzeba się postarać i nie ma cienia wątpliwości, to temat, jakiego w żaden sposób nie można nikomu ignorować, bowiem otyłość to przekleństwo naszych czasów.