Szukaj

Kalendarz

Skóra latem

    Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
    Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Daily Archives: Październik 4, 2016

image Usługi ginekologiczne są spotykane nie tylko w większych miastach Polski. Oczywiste jest to, że im większe miasto, tym usługi są bardziej rozpowszechnione. Ale kobieta powino mieć możliwość pójśc do ginekologa w miejscowości, w której mieszka lub powinna mieć niedaleko do takiego lekarza. Chyba, że preferuje jednego konkretnego, który przyjmuje w dużym mieście. Jednym z takich lekarzy jest ginekolog Warszawa. Dla mieszkanki Białegostoku jest to idealna opcja, bo nie musi się nigdzie daleko wybierać. Może się zdecydować na ginekologa, który przyjmuje jak najbliżej jej miejsca zamieszkania. Oczywiste jest to, że w Białymstoku nie przyjmuje tylko jeden lekarz ale też jest np. ginekolog Szczecin czy też ginekolog wrocław. Z pewnością jest ich kilku, po to, by pacjentki mogły się zdecydować na jednego z nich. Niemniej jednak, trzeba przyznać, że popyt na wizyty u ginekologa jest tak duży, że jeden specjalista w całym Białytmstoku nie dałby rady przyjąć wszystkich pacjentek. Jeśli pacjentka nie jest zdecydowana na wizytę u ginekologa w Białymstoku, może się wybrać do ginekologa w Lublinie.

Ginekolog łódź z pewnością z chęcią przyjmie każdą pacjentkę, która się na niego zdecyduje. Musi to być dla niego zaszczyt, że się zdecydowano akurat na niego. Jeśli lista jednak okaże się tak długa przy jednej wizycie, to pacjentka, albo zaczeka na kolejną, albo będzie zmuszana zapisać się do innego ginekologa w tym samym czasie. Najczęściej i najdłuższe kolejki sią wtedy, gdy przyjmuje ginekolog nfz. Są takie pacjentki, które chodzą tylko do jednego lekarza i nie wyobrażają sobie pójść do innego. Albo ten, albo żaden. Bywają czasami bardzo męczące pacjentki, które są przewrażliwione na swoim punkcie. Ale nie można tak powiedzieć o wszystkich. Najwygodniej dla ginekologa jest, gdy pacjentka jest konkretna, mówi wprost co jej dolega, nie wyolbrzymia swoich dolegliwości, ale też nie ukrywa. Są różni pacjenci. Jedni właśnie przed strachem leczenia, często ukrywają swoje dolegliwości. Tak się nie powinno robić. Należy mówić wszystko, co nam jest. Od tego jest właśnie ginekolog Bemowo.