Szukaj

Kalendarz

Skóra latem

    Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
    Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Daily Archives: Październik 8, 2016

image Jeśli cały czas krążymy wokół kategorii ginekologicznej i wokół miejsc, gdzie wsytępuje, to trudno byłoby znaleźć takie, gdzie jej nie ma. Zrowie kobiety jest bardzo istotne, ponieważ są one odpowiedzialne za urodzenie potomka. I powinny robić wszystko, by o siebie dbać, a dziecko powinno urodzić się i być jak najzdrowsze. Jak sytuacja wygląda na Mazowszu? Jednym z miejsc, gdzie kobieta może się przebadać, jest ginekolog w warszawie. Ma on wiele pacjentek, które mu ufają, przychodzą się przebadać, zrobić USG. Im wcześniej kobieta zacznie prowadzić systematyczne badania, tym lepiej. Nie powinna się bać. Pierwsza wizyta może być ciężka i krępująca – bez znaczenia czy jest ginekolog mosina czy ginekolog ochota. Najważniejsze, by pacjentka była zadowolna a leczenie przebiegało zgodnie z założeniami. Gdy pacjentka zdecyduje się na wizytę u ginekologa w Warszwie, może być pewna, że wiąże się to z ogrmną anonimowością.

image Wizyta u ginekologa zależy od wielu okoliczności, a także od osobistego podejścia pacjentki do siebie, do swojego zdrowia i do leczenia. Przykładowo jedna pacjentka chce się wybrać do ginekologa bez powodu, bo chce się przebadać i upewnić czy wszystko jest z nią w porządku i szuka kogoś takiego jak dobry ginekolog warszawa. Z kolei inna pacjentka wybierze się do ginekologa, gdy czuje dziwne kłucie w jajniku labo w obu janikach. Może się to wziąć też z tego, że nieodpowiednio się ubrała i przemarzła. Gdy dojdzie do sytuacji jednorazowego większego przemarznięcia, to już do końca życia musi uważać i się ciepło ubierać. Kolejnym powodem do wizyty u ginekologa jest brak miesiączki. Wtedy ginekolog kraków może przeopisać coś na jej wywołanie albo przepisać hormony w postaci tabletek lub platsrów, które uregulują miesiączkę. Ginekolog Lublin w podobnej sytuacji może przeprowadzić badania z podejrzeniami, że kobieta jest w ciąży. Zazwyczaj opóźniony okres, kojarz się z możliwośćią zajścia w ciążę. Może być wiele czynników.