Szukaj

Kalendarz

  Styczeń 2018
  P W Ś C P S N
  « Gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  

Skóra latem

  Skóra w okresie letnim wymaga szczególnej pielęgnacji. Zazwyczaj gdy tylko zrobi się ciepło lubimy odsłaniać nasze ciało narażając je na jakże szkodliwe promienie słoneczne. Brązowa i pięknie opalona skóra to tak naprawdę powód do dumy dla każdej kobiety w związku z tym nie ma się co dziwić, że w wolny słoneczny dzień nie potrafimy odmówić sobie leżakowania na słońcu. Niestety ale promienie słoneczne nie działają pozytywnie na naszą skórę i wiedziały o tym już nasze babcie i prababcie. Słońce przyspiesza proces starzenia się skóry w związku z czym mogą na niej szybciej pojawić się zmarszczki oraz może spowodować utratę jędrności. Jeżeli zatem chętnie wystawiamy ją na słońce pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z ważniejszych zasad jest unikanie oparzeń. Stosujmy kremy z filtrem a także starajmy się stopniowo wystawiać nasze ciał ona słońce. Wyjazd na cały dzień nad rzekę powinien być albo w towarzystwie balsamu z wysoką ochroną albo po kilku półgodzinnych sesjach opalania w przeciwnym razie może skończyć się dla nas poparzeniem skóry, a to z koeli może spowodować poważne problemy dermatologiczne.
  Na okres letni warto zakupić kremy głęboko nawilżające, gdyż słońce powoduje wysuszenie skóry. Wspaniale sprawdzą się ekstra zabiegi witaminowe pozwalające na odżywienie skóry i jej lepszą pielęgnację. Gdy tylko zauważymy u siebie poparzenie słoneczne powinniśmy zgłosić się czym prędzej do dermatologa lub do apteki. Nieleczone podrażnienia mogą w przyszłości przyczynić się do powstania nowotworów skórnych, które są niestety ale bardzo szkodliwą chorobą. Gdy tylko poczujemy pieczenie skóry warto zastosować maści przeznaczone właśnie do wyeliminowania tego typu problemów. Aby opalenizna dużej się trzymała należy stosować kremy brązujące. Ich działanie polega na symulowaniu skóry do produkcji substancji odpowiadających za piękny brązowy kolor. Pozwolą one na wzmocnienie naszej opalenizny, lecz także zabrązowią miejsca która były ukrywane przed słońcem pod ubraniem. Warto także zastosować olejki odżywcze bogate w witaminę A oraz E.

Porady

Ktoś kiedyś powiedział, że aby chorować trzeba mieć zdrowie. Paradoksalnie trzeba się z tym zgodzić. System opieki zdrowotnej w naszym kraju zmusza nas do nieustannej walki o to, by zarejestrować się na wizytę lekarska w możliwie krótkim czasie. Niestety trzeba mieć dużo zdrowia i cierpliwości. Kolejki do gabinetów specjalistów sa niezwykle długie. Zarejestrowanie się do poradni specjalistycznej graniczy często z cudem, ponieważ czas oczekiwania na konsultację to często nawet kilka miesięcy. W niektórych województwach na wizytę do neurologa czeka się ponad rok. Nie mówiąc o innych specjalistach. Nadzieje przynoszą badania profilaktyczne, dzięki którym w późniejszym czasie możemy uniknąć długotrwałego leczenia.

Dlatego specjaliści alarmują, by w każdej możliwej sytuacji brać udział w licznych akcjach promujących profilaktykę. Jeśli wiec dostałaś zaproszenie na bezpłatne badanie cytologiczne, skorzystaj z nich bez wahania. Badanie trwa kilka minut a tak naprawdę może uratować Ci zycie. To najważniejszy cel tego badania. Rak szyjki macicy jest bardzo groźny i w pierwszej fazie nie daje niepokojących objawów. Lepiej sprawdzić, ze nic Ci nie jest niż później żałować, ze nie poświęciłaś kilku minut na badanie. Późna diagnoza to nie tylko mniejsze szanse na wyleczenie. Będziesz musiał podjąć długotrwałe leczenie, odwiedzać lekarzy wiele razy. A co się z tym wiąże będziesz musiała mieć mnóstwo cierpliwości o jakiej wspomniano na wstępie. Oczekiwanie na wizytę, kiedy już wiesz ze jesteś chora dostarcza jeszcze większego stresu. Jeśli będzie Ci zależało na szybkiej wizycie, będziesz musiała skorzystać z gabinetów prywatnych. To z kolei wiąże się z kosztami. Profilaktyczne badania mogą wie uratować Ci życie – to po pierwsze. Mogą uchronią Cie przed kolejkami w sytuacji, kiedy okaże się ze jesteś chora. To również oszczędność pieniędzy. bo jeśli wcześnie zdiagnozujesz chorobę, lub co zdarza się częściej – okaże się ze chora nie jesteś nie będziesz musiała leczyć się prywatnie.

Transplantologia w naszym kraju potrzebuje większej świadomości wśród pacjentów. Bardzo lekko podchodzimy do tematu oddawania swoich narządów po śmierci. Niby z jednej strony, każdy ubolewa, ze wiele osób umiera, nie doczekawszy dnia przeszczepu, z drugiej strony niewiele robimy by to zmienić. A przecież tak mało potrzeba. Wystarczy nasza zgoda, by po śmierci, nasze narządy zostały przeznaczone dla kogoś innego. Może to być nawet kilka osób, którzy dzięki przeszczepowi będą mogli dłużej żyć. Będą mogły w ogóle żyć. Bo dla pacjentów, którzy czekają w kolejce po nowe serce , przeszczep to jedyna szansa na życie.

Bez nowego organu ich dni sa niemal policzone. I tak czekają. oddanie narządów w wielu środowiskach budzi kontrowersje natury etycznej – co jest całkowicie niezrozumiałe. Wyobrażamy sobie, ze to niegodne by po śmierci nasz bliski był jeszcze krojony przez chirurgów. Jednak możemy naprawdę uratować wiele istnień. Po śmierci narządy nie przydadzą się już na nic. Nie przydadzą się nam, jednak innym pozwolą żyć. Podobna sytuacja jest w krwiodawstwie. krwi brakuje niemal w każdym szpitalu. To dziwne, ze tak niewielu z nas oddaje to co nic nie kosztuje. Pobranie krwi trwa kilka minut, a może uratować zycie i zdrowie wielu ludzi. Krew możemy oddać w dowolnym miejscu, w każdym szpitalu lub punkcie krwiodawstwa. Wydaje się , ze wśród młodych ludzi istnieje większa świadomość. Kiedy w szkołach licealnych organizuje się takie akcje – ustawiają się kolejki. Lekarze zastanawiają się czy ma to związek ze zwolnieniem z dalszych zajęć, które  otrzymuje się po pobraniu. Szybko jednak odrzucają te myśl, ponieważ duża ilość uczniów za kilka miesięcy wraca ponownie oddać krew. Z własnej woli, nikogo nie zmuszani, nawet w okresie wakacji. Jak mówią – tylko po to, by uratować komuś zycie, by pomóc w rekonwalescencji po ciężkich wypadkach, czy operacjach. A przede wszystkim po to by pomóc drugiej osobie. Dawców szpiku jest równie mało jak dawców narządów, potrzebnych do przeszczepu.

Jak schudnąć? To odwieczne problem naszej ludzkości. Niestety co raz to częstszy problem z którym nie tylko borykają się osoby starsze, ale i również małe dzieci – o zgrozo! Kto doprowadza do takiej sytuacji, że na świecie jest tyle otyłych ludzi pomimo tego, iż druga połowa świata umiera z głodu? Nie wiem i powiem szczerze, że nie mam pojęcia, ale wiem jedno na pewno. Otyłość to w dzisiejszych czasach nie tylko choroba, ale i również epidemia. A dane statystyczne pokazują że w najbliższych latach, jeżeli nic się nie zmieni będzie jeszcze gorzej. Wręcz katastrofalnie. Najbardziej ten problem tyczy się ludzi w Stanach Zjednoczonych gdzie jest największy odsetek ludzi otyłych. Najlepiej jest w Japonii – gdzie jest sporo osób szczupłych żyjących po kilkadziesiąt lat w zdrowiu. Na początku myślano, iż jest to sprawa genów – Japończycy dożywają setki – ale później udowodniono naukowo, iż sukces długowieczności Japończyków tkwi w ich diecie. Dieta Japończyków jest bardzo ciekawa i kolorowa. Jedzą przede wszystkim dużo ryb a jednocześnie glony, warzywa i owoce. Jakie diety są stosowane? Różnorodne, popularna jest dieta przy IBS, suplementy diety Warszawa. Dietetyk dziecięcy warszawa ma wspaniałą pracę, a dietetyk olsztyn oferuje pracę wysokiej klasy oraz jakości.

Mało kiedy sięgają po wieprzowinę czy też wołowinę, która przecież jest tak popularna w Polsce, Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Do tego Japończycy od zalania dziejów uprawiają różnorakie sporty, zwłaszcza sztuki walki, które stały się tam na porządku dziennym. Dla przykładu mnisi ze znanego na całym świecie klasztoru Shaolin jedzą tylko i wyłącznie warzywa i owoce. Pomimo swojej wegetariańskiej diety mają siłę na ćwiczenia a także wysportowane ciała co powinno być dla nas niesamowitą nauką a także wskazówką jak żyć, aby być zdrowym i co najważniejsze szczupłym z dobrym samopoczuciem. Dietetyczka poznań pomaga i odchudza nawet największe kolosy i grubasy. To samo czyni jej kolega, czyli dietetyk trójmiasto. Dobra i smaczna dieta z dowozem warszawa to nie tylko jedzenie dla celebrytów. Dietetycy poznań mają wiele do zaoferowania.

 

Te wskazówki weź pod uwagę wtedy, kiedy będziesz planować swoją dietę podczas odchudzania. Odchudzanie nie jest to na pewno żaden prosty proces. Wiem o tym. Powiem nawet więcej. Tego typu proces trwa przez kilka miesięcy a nawet lat. Nic na siłę. Powinniśmy się wsłuchać w nasz organizm i dać mu czas na pozbycie się zbędnych kilogramów a odniesiemy sukces – wymarzoną wagę.

Medytacja nie należy do łatwych praktyk, dlatego wymaga od nas przestrzegania pewnych reguł. Na początek musimy poszukać sobie prostego krzesła, najlepiej bez oparcia. Jeśli jest ono zbyt twarde, możemy wtedy położyć na nie miękką poduszkę. Kiedy już mamy wybrane miejsce do siedzenia, będziemy musieli zadbać o to, aby miejsce w którym będziemy medytować było jak najbardziej spokojne i żeby nic nas nie rozpraszało. Możemy pościągać zegary ze ścian, wyłączyć wszystkie głośne urządzenia i pozbyć się wszystkich przedmiotów (o ile to możliwe), które rozpraszają naszą uwagę.
Gdy będziemy już przygotowani, musimy raz na zawsze zapamiętać podstawową zasadę medytacji – "kręgosłup podczas siedzenia musi być wyprostowany". Nie chodzi tutaj o to, że mamy siedzieć sztywno, jak żołnierz w wojsku. Bądźmy po prostu wyprostowani, ale jednocześnie niech wybrana przez nas pozycja będzie dla nas wygodna. Jeśli już zajęliśmy odpowiednią pozycję, zamykamy oczy i skupiamy uwagę wyłącznie na oddechu (oddychajmy zawsze tylko przez nos). Niech każdy nasz wdech trwa około dwóch sekund, a wydech nawet do pięciu.

Chodzi o to, żeby po prostu się nie śpieszyć, naszym celem jest przecież maksymalne wyciszenie się. Początkujący praktyk medytacji zauważy jednak, że nie jest to wszystko tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zacznie mu przychodzić do głowy tysiąc różnych myśli, które będą utrudniały skupienie się na oddechu. Nigdy jednak nie można walczyć z tymi myślami! To sposób podobny do gaszenia wody benzyną… Po prostu wystarczy przyglądać się tym myślom i pozwalać im odpłynąć, wtedy szybko same odejdą, a my będziemy powoli wchodzić w stan całkowitego odprężenia i samopoznania.
Jeśli ktoś z czytelników, nadal zastanawia się nad tym, czy podjąć się trudu medytacji, przedstawię teraz pozytywne skutki, które się z tym wiążą. Przede wszystkim, liczne badania pokazują, że osoby, które regularnie medytują, łatwiej radzą sobie ze stresem, rzadziej chorują, a ich życie jest znacznie dłuższe. W licznych badaniach psychologicznych, medytacja wpływała pozytywnie na kreatywność, trafność rozwiązywania testów na inteligencję, a także zwiększała zadowolenie z życia osób, które ją praktykowały. Nie ma sensu się więc zastanawiać, warto chociaż spróbować i przekonać się samemu!